Od dziś, 18 listopada, użytkownicy systemu viaTOLL mogą korzystać z bezpłatnego narzędzia mobilnego dostępnego dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Aplikacja umożliwia sprawdzenie stanu salda, doładowanie konta i wyszukanie Miejsca Obsługi Klienta.

MenuGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z operatorem systemu viaTOLL zdecydowali o rozpoczęciu prac nad aplikacją przeznaczoną do zarządzania kontem w ramach systemu viaTOLL. Po serii testów, narzędzie mobilne od 18 listopada zostało oficjalnie udostępnione na platformie dystrybucji dla urządzeń z systemem operacyjnym Android – Google Play oraz iOS – Apple iTunes. Aplikacja będzie oferować:

  • dostęp do informacji o stanie salda konta przedpłaconego (w tym anonimowego konta viaAUTO),
  • możliwość doładowania konta przy pomocy karty płatniczej lub flotowej,
  • usługę wytyczenia trasy do najbliższego Miejsca Obsługi Klienta,
  • zestawienie podstawowych informacji o umowie.

Aplikacja jest zgodna ze standardami bankowymi. Ponadto, została wyposażona w szereg funkcjonalności, które mają zapewniać ochronę danych osobowych, jak i samych transakcji doładowania konta. Programiści zastosowali między innymi mechanizm automatycznego wylogowania po ustalonym czasie, szyfrowane połączenie SSL i blokowanie na 30 minut po 20 nieudanych próbach logowania.

Aplikacja mobilna viaTOLL

Aplikacja mobilna viaTOLL dostępna jest dla urządzeń z systemem Android (min. wersja 2.3) oraz iOS (wersja min. 7.0). Można z niej korzystać zarówno na smartfonach, jak i tabletach, ponieważ automatycznie dostosowuje wygląd do wielkości ekranu urządzenia. Równolegle prowadzone są prace nad wersją dla urządzeń z systemem Windows. – Powstanie darmowej aplikacji mobilnej viaTOLL to z jednej strony odpowiedź na oczekiwania użytkowników systemu, a z drugiej reakcja na zmieniające się trendy rynkowe – czytamy w informacji prasowej operatora systemu viaTOLL.

System viaTOLL obowiązuje w Polsce od 1 lipca 2011 roku i jest obowiązkowy dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów, niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. System obowiązuje na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Od 2012 roku z systemu dobrowolnie mogą korzystać kierowcy pozostałych pojazdów. Usługa viaAUTO jest alternatywą dla manualnego sposobu płacenia za korzystanie z wybranych odcinków autostrad płatnych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

źródło: viatoll

Written by Magdalena Trusińska