Inspiracją do powstania Citroena C5 Aircross był koncepcyjny Citroen Aircross. Ten SUV wyróżnia się mocną i dynamiczną sylwetką oraz komfortem, do którego francuska marka nas przyzwyczaiła. Hybrydowa wersja Citroena C5 Aircross rozpieszcza zmysły, a jednocześnie jest ekologiczna i ekonomiczna.

Auto ma szeroki przód i tył, wysoko poprowadzoną i wyrzeźbioną maskę. Linie boczne podkreślone są przez charakterystyczne dla marki panele Airbump. Designerski styl nadwozia dopełniają wielkie koła o średnicy 720 mm, prześwit wynoszący 230 mm, osłony progów i nadkoli oraz stylowe, dwukolorowe relingi dachowe, a przede wszystkim panoramiczny dach.

Citroen C5 Aircross jest jednym z najbardziej komfortowych SUV-ów w segmencie. Oferuje dwa rozwiązania zwiększające przyjemność podczas jazdy:

  • zawieszenie z Progressive Hydraulic Cushions – z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi,
  • siedzenia Advanced Comfort.

Dzięki trzem niezależnym, przesuwanym i składanym siedzeniom z regulowanymi oparciami w drugim rzędzie C „Piątka” jest najbardziej modułowym i przestronnym autem na rynku.

Stylistyka wnętrza

Wnętrze Citroena C5 Aircross jest bardzo efektowne. Wystrój łączy oryginalność płynnych form z dbałością o funkcjonalność. Designerską deskę rozdzielczą zdobi panel ciągnący się przez całą szerokość auta. W centralnej części króluje ekran o przekątnej 12,3 cala – wyświetla wskazane przez nas informacje dotyczące jazdy w polu widzenia.

Szeroka i wysoka konsola centralna, obszerne, wysoko zamocowane fotele dające poczucie kontroli i dominacji na drodze, odpowiedni wybór kolorów i materiałów wykończeniowych − elementy te tworzą wyrafinowany klimat wnętrza i budują poczucie bezpieczeństwa.

C5 Aircross oferuje duże możliwości personalizacji – w ofercie znajdziemy 30 dostępnych konfiguracji wyglądu zewnętrznego: 7 kolorów nadwozia (Polar White, Pearl Black, Platinum Grey, Steel Grey, Volcano Red, Tijuca Blue, Opalescent White) i trzy Pakiety Kolor (Anodised Silver, Anodised White i Anodised Red). Ponadto dach może być polakierowany w kolorze Pearl Black.

Wnętrze również możemy spersonalizować, wybierając jedną z pięciu dostępnych wersji wykończenia. Oprócz konfiguracji standardowej można zdecydować się na jedną z czterech wersji opcjonalnych: Wild Grey, Metropolitan Beige, Metropolitan Grey i Hype Brown. Każda z nich jest wyposażona w fotele Advanced Comfort.

Komfort to jego drugie imię

Citroen C5 Aircross jest wyposażony w ultra komfortowe zawieszenie z Progressive Hydraulic Cushions. Co nam daje? Lepszą jakość tłumienia nierówności nawierzchni, ogromną  poprawę komfortu jazdy, wrażenie unoszenia się ponad ziemią.

Siedzenia w tym SUV-ie są szerokie i głębokie, a to za sprawą specjalnej pianki o grubości 15 mm. Przednie fotele wykończono ponadto pianką zwiększającą komfort jazdy w dłuższych trasach i wyposażono w wielopłaszczyznową regulację i funkcję wielopunktowego masażu.

Jeszcze więcej przestrzeni

C5 Aircross to najbardziej modułowy SUV w segmencie – umożliwia niezależną regulację siedzeń z tyłu. Ich oparcia można ustawić w jednej z pięciu pozycji, mają też regulację wzdłużną. Pozwala to na optymalizację miejsca na nogi pasażerów i pojemności bagażnika w zależności od potrzeb. Po złożeniu siedzeń powstaje płaska podłoga, ułatwiająca korzystanie z bagażnika. Nie brakuje też rozmaitych schowków; jest m.in. duża, chłodzona przestrzeń w podłokietniku centralnym.

Bagażnik Citroena C5 Aircross pomieści od 580 do 720 litrów.

Written by Magdalena Trusińska