Kamiennogórscy policjanci odebrali zgłoszenie od mężczyzny uwięzionego w bagażniku auta. Ofiara zawiadomiła policję o swoim uprowadzeniu, bo porywacze nie zabrali mu telefonu przed zamknięciem w bagażniku…

Policjanci z powiatu kamiennogórskiego zatrzymali trzech mężczyzn do wyjaśnienia w związku ze zdarzeniem, jakie miało miejsce na terenie gminy Lubawka. Ze zgłoszenia wynikało, że dwaj mężczyźni uprowadzili innego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i zatrzymali podejrzanych.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przyjął telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował o pozbawieniu go wolności przez dwóch sprawców. Zgłaszający dodał, że znajduje się w bagażniku samochodu osobowego i nie wie gdzie jedzie. Mężczyzna był w ciągłym kontakcie z policjantem, który jednocześnie koordynował działania w celu zatrzymania sprawców i uwolnienia osoby.

Po pewnym czasie kierujący samochodem i jego pasażer zorientowali się, że pokrzywdzony posiada telefon i z bagażnika auta kontaktuje się z Policją. Postanowili, więc przewieźć go do domu jednego ze sprawców. Na miejscu jednak czekali już na nich policjanci, którzy zatrzymali uczestników zdarzenia.

Ustalenia funkcjonariuszy dowiodły, że osoba, której chwilowo pozbawiono wolności kierowała wcześniej groźby karalne wobec sprawców pozbawienia wolności. Odwetem za kierowane groźby miało być zastraszenie i umieszczenie w bagażniku samochodu osobowego.

33-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec dwóch 36-latków. Natomiast 36-latkowie usłyszeli zarzuty chwilowego pozbawienia wolności, do których się przyznali.

Sąd na podstawie zgromadzonego materiału zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KWP we Wrocławiu

Written by Magdalena Trusińska