Mercedes Sprinter dostępny jest w czterech długościach: kompakt, standard, długi i ekstra długi oraz trzech rodzajach dachu: normalny, wysoki i superwysoki. W zależności od wersji dostępny jest napęd na przód, tył lub cztery koła.  

 

Kokpit z doskonałą widocznością na wszystkie strony jest skonstruowany tak, aby maksymalnie uprzyjemniał kierowcy jego codzienną pracę. Oferta obejmuje pięć różnych foteli kierowcy do wyboru. Są wśród nich także fotele spełniające kryteria niemieckiego stowarzyszenia na rzecz zdrowszego kręgosłupa (Aktion Gesunder Rücken, AGR).

Sprinter dostępny jest w czterech wersjach silnikowych:

4-cylindrowy silnik wysokoprężny w trzech klasach mocy oraz silnik wysokoprężny V6. Jednostki zostały dodatkowo zoptymalizowane pod względem zużycia paliwa, np. poprzez zmniejszenie tarć wewnętrznych. Wszystkie wersje silnikowe są dostępne z mechaniczną i automatyczną skrzynią biegów.

Przestrzeń ładunkowa Furgonu wyróżnia się praktycznymi opcjami wyposażenia. Są wśród nich wewnętrzny bagażnik dachowy, wykładzina z tworzywa sztucznego o zoptymalizowanej masie, możliwość umieszczania ładunku na nadkolach. Opcjonalne podparcie palety w stopniu przy drzwiach przesuwnych, stabilizujące ładunek np. na zakrętach i umożliwiające jego efektywniejsze zabezpieczenie.

 

Written by Magdalena Trusińska