Rok 2023 należy do Citroena C3. Model zdobył prestiżowy tytuł „Światowego samochodu miejskiego 2023” na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku. To już 19. edycja WORLD CAR AWARDS.

Kryteria kwalifikujące pojazdy do tytułu World Urban Car:
– produkcja co najmniej 5000 sztuk rocznie,
– sprzedaż na co najmniej dwóch głównych rynkach (Chiny, Europa, Indie, Japonia, Korea, Ameryka Łacińska, USA) na co najmniej dwóch odrębnych kontynentach w od 1 stycznia 2023 r. do 30 marca 2024 r.,
– auta muszą mieć maksymalną długość całkowitą 4,25 m i posiadać homologację do ruchu na drogach publicznych.
Citroen C3 z silnikiem 1.2 PureTech to doskonała propozycja do miasta – jest ekonomiczny, zwinny i ma kompaktowe wymiary.

Ten wszechstronny hatchback segmentu B doceniono za nowoczesność i wyrazisty styl, który dodatkowo można dostosować do indywidualnych potrzeb. Wyróżnia się charakterystyczną sylwetką i dużym prześwitem.

Ci, którzy znają Citroeny wiedzą, że francuska marka, jak żadna inna, stawia na komfort podróżowania. W C3 również nic nie pozostawiono przypadkowi. Prócz wysokiego poziomu komfortu, model ma jedną z największych kabin na rynku, a wygodne rozwiązania ułatwiają użytkowanie auta, np. możliwość podłączenia smartfona do ekranu dotykowego o przekątnej 10”.

Poza funkcjonalnością wnętrze wyróżnia charakterystyczna dla Citroenów stylistyka – niezmiennie dominują kształty i formy nawiązujące do zderzaków Airbump.

Mimo kompaktowych wymiarów, wnętrze Citroena C3 jest bardzo przestronne. Bagażnik o pojemności 300 litrów to dobry wynik, jak na miejskie autko.

Jasna tapicerka w zestawieniu z wyrazistymi szwami uprzyjemnia, ale i zdobi wnętrze.

C3 oferuje 97 kombinacji personalizacji nadwozia, możliwość wyboru trzech naklejek dekoracyjnych dachu, trzech wersji wykończenia wnętrza i nowe wzory obręczy kół.

Zdjęcia: Copyright Maison Vignaux @ Continental Productions

Written by Magdalena Trusińska