Szukacie rodzinnego kombi? Ma być przestronne, bezpieczne i wygodne w utrzymaniu? Jeszcze niedawno wielu kierowców na tym zamknęłoby listę życzeń względem aut typu kombi. O pięknej sylwetce nie myśleli, a designerskim wnętrzu nawet nie marzyli. Mając w ofercie Peugeota 308 SW wybór będzie prosty, a przede wszystkim łatwy.

Boom na auta typu kombi co prawda minął, ale powiedzcie, czy przechodząc koło 308-ki SW nie pomyślicie, że to jedno z piękniejszych kombi na rynku. Proporcje sylwetki są idealnie dopracowane, mocny przód, ostro opadająca maska, subtelne a zadziorne lampy, pięknie poprowadzona linia boczna – całość jest nowoczesna i elegancka. I prezentuje się zjawiskowo.

Co takie auto powinno mieć pod maską? Co powiecie na turbodiesla 1.5 BlueHDi o mocy 130 KM pracującego z ośmiobiegową skrzynią? Mocna i ekonomiczna jednostka będzie ekonomiczna w trasie, a w mieście docenimy zwinność i zwrotność auta.

Peugeot przyzwyczaił nas już do minimalistycznego wnętrza. Harmonijne kształty współgrają z designerskimi ozdobnikami. Panuje elegancja i francuski szyk.

O tradycyjnych zegarach możemy powoli zacząć zapominać – w 308-ce zastąpił je 9,7-calowy ekran. W centralnej części deski rozdzielczej króluje natomiast 10-calowy ekran dotykowy, z poziomu którego sterujemy wszystkimi funkcjami auta. To obsługi trzeba przywyknąć, a uprzednio dobrze ją poznać.

Ale to komfort podróżowania robi w Peugeot 308 SW największe wrażenie. Przestrzeń jest świetnie zorganizowana i przygotowana dla pięciu osób. Duże i przewygodne fotele, głęboka kanapa z tyłu. Dużo miejsca ponad głowami i na nogi.

Do jakości wykończenia nie można mieć zastrzeżeń. Z tyłu zastosowano więcej plastiku, ale z perspektywy użyteczności to dobry manewr.

Bagażnik liczy wyjściowo 556 litrów, a po złożeniu kanapy uzyskamy aż 1606 litrów. Bagaże możemy także przewozić w dobrze zorganizowanym wnętrzu – schowki pomieszczą od drobiazgów po większe pakunki.

Written by Magdalena Trusińska