Policjanci zatrzymali 60-letnią kobietę jadącą „pod prąd” drogą S3. Zatrzymana nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia, jakie spowodowała dla siebie i innych kierowców. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W środę, 7 września, patrolujący trasę ekspresową S-3 policjanci z międzyrzeckiej drogówki, w rejonie węzła północnego, zauważyli samochód Renault Laguna poruszający się pod prąd. Za kółkiem siedziała 60-letnia kobieta. Jadąc lewym pasem ruchu stworzyła ona zagrożenie w ruchu drogowym i zmuszała jadące z naprzeciwka pojazdy do nagłej zmiany pasa ruchu.

Jak informuje policja, 60-latka nie zdawała sobie sprawy z wykroczenia i niebezpieczeństwa, jakie spowodowała dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Ze względu na fakt, że droga S-3 jest drogą ekspresową, na której obowiązuje prędkość do 120 km/h, biorąc pod uwagę skutki i ciężar ewentualnego zderzenia czołowego pojazdów, policjanci odstąpili od ukarania mandatem karnym i zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Sprawa wykroczenia znajdzie swój finał w sądzie.

źródło: KWP Gorzów Wlkp.

Written by Magdalena Trusińska

1 Comment

Seniorka

Z całym szacunkiem dla seniorów „w ich święto’ pod prąd jeżdżą też młodsi kierowcy.

Comments are closed.