General Motors Co. (notowana na giełdzie w Nowym Jorku pod nazwą GM) i Grupa PSA (notowana na giełdzie w Paryżu jako UG) ogłosiły 6 marca 2017 r. porozumienie, na mocy którego należąca do koncernu General Motors spółka Opel/Vauxhall i europejskie oddziały GM Financial zostaną odsprzedane Grupie PSA za odpowiednio 1,3 miliarda i 0,9 miliarda euro.

Po przejęciu marek Opel i Vauxhall, których przychody wyniosły w 2016 roku 17,7 miliardów euro, PSA stanie się drugim największym w Europie producentem samochodów z udziałem rynkowym na poziomie 17%.

– Bardzo cieszymy się z połączenia ze spółką Opel/Vauxhall. Będziemy rozwijać ją w przyszłości i pracować nad dalszą poprawą wskaźników finansowych – powiedział Carlos Tavares, prezes zarządu PSA. – Jesteśmy pełni uznania dla osiągnięć pracowników spółki Opel/Vauxhall, sukcesów jej popularnych marek oraz wieloletniej tradycji. Chcemy zarządzać Grupą PSA oraz spółką Opel/ Vauxhall, wykorzystując atuty wszystkich posiadanych przez nas marek. Jesteśmy pewni, że Opel/Vauxhall jest dla nas odpowiednim partnerem, czego dowodem są opracowane już wspólnie produkty, które zdobyły uznanie na europejskich rynkach. Uważamy, że przejęcie jest naturalną kontynuacją naszej współpracy i kolejnym krokiem w jej dalszym rozwoju – dodał Carlos Tavares.

źródło: citroen-media.pl

Written by Magdalena Trusińska