Hybrydowe Volvo XC60 to jeden z fajniejszych modeli w parku Volvo. Ma świetną sylwetkę, bardzo muskularną i jednocześnie usportowioną, co zapowiada ogromną moc, jaka drzemie pod maską.

Wnętrze

Wnętrze jest bardzo eleganckie, nowoczesne i luksusowe. Uwagę zwracają śliczne akcenty wyposażenia, jak stylowe głośniki górujące nad centralną częścią kokpitu, duży dotykowy ekran pięknie wkomponowany w chromowe kratki wlotu powietrza, pięknie wykończona manetka do zmiany biegów czy też błyszczący seksowny znaczek Volvo.

XC60 Inscription expression, Leather Fine Nappa Perforated Blond in Blond/Charcoal interior

Linia deski rozdzielczej jest prześlicznie podkreślona chromowanymi akcentami  na całej długości, wraz z delikatną fakturą tworzy elegancką kompozycję. Elegancji dodają czarne błyszczące plastiki – i co ważne, po dotknięciu paluchami nie zostawiają śladów, a to jest duży plus. Wyglądają solidnie, zatem można przyjąć, że po intensywnym użytkowaniu nie będziemy płakać z powodu licznych zarysowań.

Środkowa konsola jest szeroka, przez co można mieć wrażenie, że wewnątrz jest mniej miejsca, ale za to kierowca i pasażer mają swobodę w korzystaniu z podłokietnika. Konsola jest poprowadzona aż do tylnej przestrzeni – ma nie tylko funkcję praktyczną do zmiany temperatury, ale także estetyczną – wygląda lekko i elegancko.

XC60 obowiązkowo trzeba zamówić z panoramicznym dachem.

Fotele są ogromne i bardzo wygodne – miękkie, ale świetnie trzymają nawet drobnej postury kobietę. Tylna kanapa jest bardzo głęboka – wygodnie podróżować będę trzy osoby dorosłe.

Organizację wnętrza dopełnia system schowków.

Przestrzeni nie zabranie także w bagażniku – jest olbrzymi i umożliwia bardzo wygodną modyfikację przestrzeni – siedzenia łatwo i szybko można złożyć, aaby uzyskać wielką przestrzeń do załadunku.

Sylwetka

Maska jest dość wysoko podniesiona, dzięki czemu auto wygląda bardziej agresywnie i może zwiastować, że pod maską kryje się demon prędkości.

Pod maską ukryty jest potężny dwulitrowy silnik o mocy 260 KM, Który jest zapowiedzią mocnych wrażeń. Silnik w każdym zakresie zachowuje elastyczność i reaguje błyskawicznie na naciśnięcie pedału w każdych warunkach. Daje poczucie bezpieczeństwa i pewność wykonania każdego manewru.

Widoczność przez przednią szybę jest wzorowa, co jest zasługą wąskich słupków bocznych, umieszczonych pod takim kątem, że sprawiają wrażenie węższych niż są w rzeczywistości. Świetna widoczność jest także przez boczne lustra, które są dużo większe niż w większości osobówek.

Written by Magdalena Trusińska