Volkswagen Tiguan, w ślad za Golfem, ma szansę stać się klasykiem marki. Świadczą o tym wyniki sprzedaży modelu. Auto broni się także klasyczną sylwetką i  uniwersalnym wnętrzem. Nowa wersja hybrydowa to odpowiedź na potrzebę ekologii i ekonomii. 

 

Hybrydowy tryb pracy układu napędowego Tiguana gromadzi energię elektryczną i umożliwia pokonanie końcowego odcinka trasy w mieście przy wykorzystaniu tylko energii elektrycznej. W trybie elektrycznym Tiguan eHybrid może poruszać się do prędkości 130 km/h. W czasie przyspieszania w trybie „Hybrid” silnik elektryczny wspiera benzynowy silnik turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa (TSI).

Współdziałanie silnika elektrycznego i spalinowego w trybie „Hybrid” Tiguan płynnie rozwija moc, gdyż jednostka elektryczna działa jak dodatkowy „booster”. Dynamikę jazdy zapewnia tryb „GTE”. W trybie GTE silniki elektryczny i TSI działają wspólnie, by oddać do dyspozycji kierowcy pełną moc systemową wynoszącą 245 KM.

Po jednokrotnym naładowaniu akumulatora do pełna Tiguan jest w stanie przejechać około 50 km w trybie elektrycznym, czyli całkiem nieźle.

Tu jest luksusowo

Hybrydowy Tiguan w wersji Elegance jest seryjnie wyposażony m.in. w reflektory IQ.LIGHT LED Matrix z systemem regulacji ich zasięgu i doświetlania zakrętów, tylne światła w technologii LED, wyświetlacz wskaźników Active Info Display, bezprzewodowy App Connect, aktywny tempomat, system bezdotykowego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika oraz kamerę cofania, czyli na bogato.

Auto wyposażone może być także w system Travel Assist, umożliwiający półautomatyczną jazdę. Sprawia on, że od 0 do 210 km/h kierowanie autem, hamowanie i przyspieszanie jest automatyczne. Ale za kontrolę nad pojazdem nadal odpowiedzialny jest kierowca. System Travel Assist korzysta z aktywnego tempomatu i systemu Lane Assist. Nawet gdy Travel Assist jest włączony kierowca jest zobowiązany trzymać ręce na kierownicy; rejestrują to urządzenia elektroniczne za pośrednictwem tzw. pojemnościowych pól na kierownicy.

Ceny Tiguana eHybrid zaczynają się od 161 090 zł. Auto w wersjach Life i Elegance jest dostępne w 10 kolorach nadwozia i w dwóch kolorach tapicerki.

Written by Magdalena Trusińska