Auta elektryczne marki Kia będą powstawać w fabryce Hyundai Motor Group Metaplant America, której budowa oficjalnie rozpoczęła się w pobliżu Savannah w stanie Georgia. 

Hyundai Motor Group Metaplant America (HMGMA) ogłosił, że produkcja samochodów i akumulatorów w nowej fabryce rozpocznie się w pierwszej połowie 2025 roku.

Kia w 2006 roku w West Point wybudowała zakład produkcyjny, który zaspokaja blisko 40 proc. popytu na modele marki Kia w USA.

Kia była pierwszą firmą, która w stanie Giorgia otworzyła fabrykę samochodów. Nasz plan produkcji aut elektrycznych w USA opiera się na dotychczasowym sukcesie, który wspólnie wypracowaliśmy oraz na przyszłym wzroście. Wzmacnia też zobowiązanie do przekształcenia marki Kia w dostawcę zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności – powiedział Sean Yoon, Prezes i Dyrektor Generalny Kia North America i Kia America. – Kia Georgia wraz z dostawcami stworzyła w regionie ponad 14 tysięcy miejsc pracy – dodał.

Nowa inwestycja HMGMA ma stworzyć ponad 8100 miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku lat. Grupa dąży do zbudowania całego łańcucha dostaw akumulatorów i innych komponentów do samochodów elektrycznych na rynku amerykańskim.

Kia Georgia jest miejscem produkcji SUV-ów Telluride, Sorento i Sportage oraz średniej wielkości sedana K5. Modele K5, Sportage, Sorento i Telluride (z wyłączeniem modeli HEV i PHEV) są montowane w Stanach Zjednoczonych z części produkowanych w USA oraz na świecie.

Ponad 90 proc. aut wyprodukowanych w tych zakładach jest przeznaczonych dla dealerów w Ameryce.

Źródło: Kia 

 

Written by Magdalena Trusińska