Peugeot 3008 GT to przepiękne auto – ma piękne zdobienia na karoserii, przetłoczenia sprawiające, że sylwetka jest dynamiczna oraz fantastyczne wnętrze. W wersji HYBRID4 auto wyposażone jest mocny silnik benzynowy PureTech o mocy 300 KM. Jazda nim to bajka. Auto dedykowane jest przede wszystkim do klienta biznesowego.

Ale zacznijmy od stylistyki wnętrza

Wnętrze Peugeota 3008 jest naprawdę prześliczne – designerskie, bardzo eleganckie i nowoczesne, a jednocześnie ciepłe. Świetnie wyglądają fotele obite jasno szarym zamszem, miks błyszczących i matowych chromów oraz chromowane przełączniki typu „toggle switch”, ale dominującym akcentem wnętrza się 10-calowy, klasyczny dla Peugeota, ekran dotykowy z technologią multi-touch oraz funkcją komend głosowych.

Wyposażenie wnętrza 3008-ki jest bardzo komfortowe, a nawet śmiało można powiedzieć, że luksusowe. Jak na SUV-a przystało, jest przestronnie, mimo że kabina jest dość mocna zabudowana, szczególnie przód. Króluje tu szeroki panel boczny, uzbrojony w przycisk uruchamiający auto, gałkę do automatycznej zmiany biegów, przełącznik trybów jazdy oraz schowki i przegrody, m.in. na kubki czy drobiazgi. Optycznie ma się wrażenie zmniejszenia przestrzeni, ale to tylko złudzenie – kierowca i pasażer jadący z przodu mają dzięki temu własne, osobne strefy komfortu.

Wszystkie elementy wyposażenia wnętrza są świetnie spasowane – nie mam mowy o skrzypiących plastikach, choć tych we wnętrzu nie brakuje (czarne błyszczące zdobią większą część panelu bocznego, ale – co ważne – nie wyzują się i nie pozostają na nich ślady).

Ogromnym atutem wnętrza Peugeota 3008 jest jego przestronność – przy maksymalnie odsuniętych do tyłu w przednich fotelach z tyłu bez problemu zmieszczą się wysokie, dorosłe osoby, a także spokojnie zamontujemy fotelik dla dziecka.

Sylwetka auta jest nowoczesna, muskularna i zdradza moc drzemiącą pod maską. Ale wzrok przyciągają fantastycznie poprowadzone linie nadwozia i ozdobniki, takie jak chromowe wstawki, bezramkowy grill, przednie światła LED ze światłami do jazdy dziennej w kształcie kła lwa oraz tylnymi lampami przypominającymi pazury króla zwierząt.

To piękne auto, wyróżniające się wśród innych na drodze.

Sportowa hybryda

Jazda 3008-ką to bajka. Auto z jednej strony hołduje ekologii – skutecznie odzyskując energię podczas jazdy w trybie rekuperacji, ale z drugiej, 300 koni zachęca do wykorzystywania pokaźnej mocy.

Auto wyposażone w turbodoładowaną benzynę 1.6 realnie generuje moc 200 KM. Do tego należy dołożyć ponad 100 KM generowanych przez silnik elektryczny. Ta kombinacja sprawia, że po wciśnięciu gazu, szczególnie jadąc w trybie Sport, poczujemy ciarki na plecach. Do uzyskania setki auto potrzebuje ok. 6 sekund. Spalanie w mieszanym trybie jazdy nie przekroczy 7,5 l/100 km. Szacunkowy zasięg auta w trybie elektrycznym to 59 km.

Wersja HYBRID4 wyposażona w napęd 4×4 oferuje ulepszoną przyczepność na drodze, jak i w terenie. Kompaktowa, dwuramienna kierownica wielofunkcyjna gwarantuje płynne prowadzenie i manewrowanie. Dostępny jest w niej także wyświetlacz Head-Up, który prezentuje w polu widzenia kierowcy wybrane informacje dotyczące jazdy – tryby, poziom naładowania, zasięg.

Jazda hybrydowym SUV-m w tej konfiguracji jest bardzo ekscytująca – auto jest ultra dynamiczne, elastyczne i momentalnie reaguje na nasze polecenia. Ogromna precyzja układu prowadzenia i automatycznej skrzyni biegów daje pewność podczas wyprzedzania i manewrowania.

Sposoby ładowania akumulatora PEUGEOT 3008 SUV HYBRID:
  • Standardowe gniazdko (8 A, 220 V) – 7 godzin
  • Specjalne gniazdo typu Green’up® (14 A, 220 V) – 4 godziny
  • Urządzenie Wallbox 7,4 kW Wallbox – 105 minut

Written by Magdalena Trusińska