Nie ma Nissana bez Juke’a. To najbardziej charakterystyczne auto w ofercie japońskiego koncernu, bardzo lubiane i popularne. Nowa odsłona jest upiększona, poprzez dodanie designerskich detali.

Nowy Nissan JUKE

Stylistyka Juke’a pierwszej generacji była na tyle trafiona, że druga odsłona pojawiła się dopiero dziewięć lat później. Nowy Nissan Juke różni się głównie detalami, takimi jak grill w kształcie litery V, oryginalny dach, LED-owe pasy świateł.

Niezmiennie wyróżnia się na drogach – to jedno z bardziej wyrazistych aut: designerskie linie, spektakularne światła, 19-calowe felgi ze stopu metali lekkich i czarny dach.

Wnętrze

Juke jest bardzo przestronny, a także pojemny. Projektanci zadbali o to, aby załadunek był wygodny i aby można było przewieźć nietypowe wymiary: szerokie, długie i nieporęczne przedmioty.

Nowy Nissan JUKE

Jest też mnóstwo poręcznych schowków (mniejszych i większych), dzięki czemu łatwiej będzie nam utrzymać porządek.

Bagażnik ma pojemność 422 litrów (maksymalna).

Doskonale wygodne, ergonomiczne sportowe fotele oraz kierownica wzorowana na autach wyścigowych sprawdzą się w długich trasach, a i wyglądają znakomicie.

Kokpit przypomina bowiem kabinę pilotów – sporo przycisków i pokręteł, miks form, kolorów i materiałów. Kosmicznie wygląda m.in. okrągłe, wyodrębnione pole z manetką skrzyni biegów. Subtelne podświetlenia tylko dodają smaczku.

Pod maską

Sportowe zacięcie widać w sylwetce i we wnętrzu, to i pod maską nie może zabraknąć dynamicznej jednostki. Aż się prosi zatem, aby Juke’a wyposażyć w silnik z turbodoładowaniem oraz superszybką przekładnię DCT.

I tak, benzynowy 3-cylindrowy silnik o mocy 114 KM ma w zapasie 180 Nm do setki potrzebuje ok. 11 sekund, a spala średnio 7,5-8 l/100 km.

To doskonała propozycja do miasta, gdzie mocy wystarczy, aby dynamicznie manewrować i móc bezpiecznie uciec w razie potencjalnej kolizji. W trasie może nam mocy nieco braknąć, ale za to Juke’a gwarantuje cichą i komformową jazdę.

Jazda

Sprzężenie cech Juke’a, takich jak: aerodynamiczna sylwetka, precyzyjne i zwrotne zawieszenie, sztywne podwozie oraz mocny silnik, sprawia, że jazda jest ogromną frajdą, pełną emocji i wrażeń, ale przede wszystkim jest bezpieczna.

Written by Magdalena Trusińska