Rower górski z elektrycznym wspomaganiem napędu eM02 FS Powertube to prekursor nowej generacji eBike Peugeota. Nowy model ma wbudowany w ramę kompaktowy akumulator. Za sprawą amortyzacji obu kół jest świetną propozycją dla amatorów wymagających, górskich tras.

Nowy VTT Peugeot eM02 FS Powertube (e=electric M=Mountain, 02= oznaczenie gamy, FS=Full Suspension) to pierwszy rower spod znaku lwa, w którym zastosowano ramę nowego typu z wbudowanym akumulatorem.

Rower dedykowany jest do jazdy terenowej i rajdów enduro. Zawieszenie przedniego i tylnego koła o średnicy 27,5 cala poprawia komfort jazdy i ułatwia pokonywanie przeszkód terenowych. Zastosowany w rowerze silnik i akumulator Bosch o mocy 500 Wh zapewniają zasięg do 125 km.

Bicykl kosztować będzie 4 599 euro brutto; w sprzedaży pojawi się od marca 2018 roku. 

– Nowy eM02 FS Powertube kontynuuje sukces rowerów górskich Peugeot eMountain, wyposażonych przez firmę Bosch w akumulatory litowo-jonowe i silniki Performance CX. Wbudowanie kompaktowego akumulatora w górnej części ramy jest optymalnym rozwiązaniem dla zachowania równowagi i utrzymania nisko położonego środka ciężkości roweru. Ułatwia także wymianę akumulatora i chroni go przed nadmiernym zabrudzeniem w czasie jazdy terenowej – ocenia Cathal Loughnane, dyrektor Peugeot Design Lab.

Rower zostanie zaprezentowany w Genewie 6 marca 2018 roku wraz z autem koncepcyjnym Peugeot Rifter 4X4 Concept.

źródło: Peugeot

Written by Magdalena Trusińska

3 komentarze

xyz

Swietny pomysl dla leniwych amatorów turystyki rowerowej.
Ale chyba z grubym portfelem.

Comments are closed.