Prawnik lub doradca finansowy w skorodowanym i brudnym Maluchu? Fatalne połączenie – to jakby spryskiwać się drogimi perfumami, zapominając o higienie osobistej. Bryyy. Ale wróćmy do samochodów. Chcąc nie chcąc – nie oszukujmy się – auto bywa naszą wizytówką. Jeśli dodatkowo służy naszej firmie, często możemy podnieść jej rangę, prezentując się w eleganckim, zadbanym aucie. Gwiazda na masce jest już wisienką na torcie.

mercedes-vito-mixto-bok

Nie inaczej jest z autami dostawczymi. Luksusowy i nowoczesny dostawczak powie więcej, niż niejeden folder reklamowy – jesteśmy godni zaufania, gwarantujemy jakość, powodzi nam się, klienci wybierają naszą markę. I tak to już jest, że Mercedesa chętnie miałby każdy. Bo co Mercedes, to Mercedes. Co nam wobec tego da Mercedes Vito Mixto?

mercedes-vito-mixto-tyl

Po pierwsze, nowoczesną linię

Auto dostawcze może mieć atrakcyjną linię nadwozia? Może. Czasy blaszanych puszek minęły. Vito Mixto ma nowoczesną, bardzo elegancką linię nadwozia, z zacięciem sportowym. Ogromne przednie reflektory, wielki grill i gwiazda Mercedesa na froncie – widać dbałość o każdy szczegół. Można się nawet dziwić, że auto dostawcze jest tak designerskie. A jednak, dowiodły temu zazdrosne spojrzenia innych kierowców i przechodniów.

mercedes-vito-mixto-wnetrze

Wnętrze nie jest już tak spektakularne. Szarości i czernie są eleganckie, ale nieco smutne. Dominuje też plastik, ale dobrej jakości. To jednak może okazać się dobrym rozwiązaniem, w przypadku gdy przyjdzie nam czyścić wnętrze zabrudzone materiałami murarskimi czy jedzeniem znajomych podróżujących z nami na wakacje.

Za to ogromy plus za ergonomiczność – wszystkie funkcje auta są dostępne pod ręką kierowcy, rozmieszczone są przy tym bardzo intuicyjnie i logicznie. Ponadto, fotel kierowcy można podwyższych, dzięki czemu widoczość jest bardzo duża.

A ponadto jest czysto – nie ma fajerwerków (bo i po co); subtelnie umieszczone chromowane elementy zdobią elegancką czerń kokpitu.

mercedes-vito-mixto-wnet

Po drugie, wygodę, wygodę i jeszcze raz wygodę

Jazda Vito Mixto to przyjemność. Od pierwszego momentu auto da się polubić. Jest bardzo komfortowe, prowadzi się je płynnie i przyjemnie.

Zarówno kierowca, jak i czterech pasażerów podróżują na twardych, ale dobrze wyprofilowanych fotelach z regulacją wysokości i pochylenia. Długa podróż nie będzie stanowiła problemu, bo dodatkowo we wnętrzu Vito Mixto jest bardzo dużo miejsca. I nie mówię o pace z tyłu auto. Wokół foteli jest dużo przestrzeni; projektanci nie zapomnieli też o praktycznych schowkach i przegrodach.

Po trzecie, uniewersalność

Mercedes Vito Mixto dostępny jest w trzech wersjach długości nadwozia ‒ kompaktowej, długiej i ekstra długiej. W każdej z nich fotele pasażerów stanowią odrębny element wyposażenia – możemy je niezależnie składać, przesuwać, zyskując tym samym dowolnie skonfigurowaną przestrzeń.

Upchniemy wobec tego dużo, długich i ciężkich przedmiotów i sprzętów.

Po czwarte, osiągi

Pod maską testowanego Mercedesa Vito Mixto kryje się silnik 114 CDI o mocy 136 KM – elastyczny i wystarczająco mocny, aby przewieźć 1261-kg ładunek, zwłaszcza na niskich biegach.

Jeśli zależy nam na oszczędności paliwa, ze spalaniem możemy zejść do 6,5 l/100 km. Depnięcie w pedał gazu może na kosztować nieco więcej.

A zatem…

Inwestycja w Gwiazdę to nie tylko interes, ale i przyjemność. Docenimy ją i my, i klienci naszej firmy.

Written by Magdalena Trusińska