Brytyjskie czasopismo 4×4 Magazine przyznało Jeepowi®Renegade tytuł „Samochód Terenowy Roku 2016″. Jury wybrało Jeepa Renegade po poddaniu wersji Trailhawk ciężkim testom na ekstremalnym torze terenowym, pozwalającym na przetestowanie osiągów i parametrów technicznych samochodów terenowych.

fot. jeeppress-europe.pl

fot. jeeppress-europe.pl

– Wersja Trailhawk modelu Jeep Renagade skupia w jednym produkcie to, co technologia terenowa sygnowana marką Jeep ma najlepszego do zaoferowania, jeśli chodzi o najwyższy stopień innowacyjności w zakresie napędu rodem z FCA. Renegade Trailhawk jest wyposażony w mocny silnik 2.0 Multijet o mocy 170 KM połączony z dziewięciobiegową, automatyczną skrzynią oraz systemem napędu na cztery koła „Jeep Active Drive Low” z przełożeniem pełzającym 20:1 – czytamy w komunikacie Biura Prasowego FCA.

Ponadto, jury nagrodziło Renegade’a tytułem najlepszego „SUV-a średniej wielkości poniżej 30.000 funtów”, poza przyznaniem ikonie, jaką jest Jeep Wrangler, czwarty rok z rzędu, pierwszego miejsca w kategorii „Hardcore”.

Do tej pory z taśmy produkcyjnej włoskiej fabryki FCA w Melfi zeszło ponad 180 000 egzemplarzy Jeepa Renegade.

Written by Magdalena Trusińska