Ceed’a nie da się nie lubić. To auto uniwersalne, które sprawdzi się w każdej sytuacji i w każdych warunkach. Ceed ma fajną, nowoczesną sylwetkę oraz wygodne, ergonomiczne wnętrze. To świetne auto dla rodziny, singla czy do firmy.

Ceed znalazł się w pierwszej piątce najchętniej wybieranych samochodów firmowych w pierwszym kwartale ubiegłego roku (dane CEPiK). Powody tej popularności są zapewne różne, ale na pewno warto wymienić ekonomiczność – Ceed spala w mieście ok. 6 l/100 km oraz bogate wyposażenie w standardzie.

Ceny Kia Ceed zaczynają się od 92 900 zł – za wersję z silnikiem 1.0 T-GDi 120 KM i sześciobiegową skrzynią.

Wymiary:

  • wysokość: 1447 mm
  • szerokość: 1800 mm
  • długość: 4310 mm

Sylwetka

Nie da się nie zauważyć sportowego charakteru Ceed’a. Charakterystyczny przód auta wyróżniają elegancka osłona chłodnicy, ozdobiona satynowymi listwami, ledowe reflektory i światła przeciwmgielne. Świetnie wyglądają też tylne lampy LED wykonane z 48 diod i dynamiczne kierunkowskazy, a także czarne, błyszczące lusterka boczne, czy nowoczesne 17-calowe obręcza kół.

Wnętrze

Tu króluje przede wszystkim ergonomia i komfort. Wnętrze jest tak zaprojektowane, aby kierowca miał łatwy dostęp do wszystkich funkcji; a przy tym aby cieszyło zmysły – stąd zamszowo-skórzane, sportowe fotele, sportowa kierownica, miękka w dotyku deska rozdzielcza, gałka dźwigni zmiany biegów obszyta perforowaną skórą.

Osiągi

Kia oferuje kilka konfiguracji silnikowych i wyposażenia wnętrza. Jedną z opcji jest Ceed z benzynowym silnikiem o mocy 160 KM i manualną skrzynią biegów (1.5 T-GDi). Jednostka jest dynamiczna, szybko reaguje na polecenia, a skrzynia biegów jest precyzyjna. Auto prowadzi się pewnie, nawet przy wyższych prędkościach, na niestabilnej nawierzchni.

Podsumowując…

Kia Ceed to kompaktowe auto, umożliwiające proste i wygodne manewrowanie i parkowanie. Jednocześnie zapewnia świetnie zorganizowaną przestrzeń dla kierowcy i dużo miejsca pasażerom. To jest jej czołowy atut, co doceniają zwłaszcza klienci biznesowi.

Written by Magdalena Trusińska