Do tej niecodziennej sytuacji doszło w Zgierzu na ul. Długiej przy skrzyżowaniu ul. Marii Skłodowskiej – Curie. 68-letnia piesza przechodziła po pasach. Gdy znajdowała się już za połową przejścia, od strony ul. Cezaka nadjechał volkswagen golf, który widząc kobietę na jego pasie zaczął z piskiem hamować. Gdy kobieta pouczyła kierowcę o niewłaściwym zachowaniu – ten potrącił ją.

fot. Unsplash / pixabay.com / CC0 Public Domain

fot. Unsplash / pixabay.com / CC0 Public Domain

Pojazd zatrzymał się, by przepuścić kobietę. Przestraszona piesza pokazała na znak drogowy sygnalizujący przejście dla pieszych. Dostrzegła także, że kierujący dodatkowo rozmawia przez telefon komórkowy. Zwróciła mu uwagę, a wtedy kierujący ruszył samochodem i uderzył ją.

Kobieta przewróciła się na jezdnię, a kierujący odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pieszej pomocy. Sygnał o ucieczce kierowcy dotarł do zgierskich policjantów, którzy rozpoczęli jego poszukiwania. W niecałą godzinę od zdarzenia mężczyzna został zatrzymany. 39-latek był trzeźwy, a w jego organizmie nie wykryto jakichkolwiek środków odurzających. Trafił do policyjnej celi.

Kierowca usłyszy zarzuty narażenia pieszej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Mężczyzna stracił też prawo jazdy. Odpowie też za wykroczenia jakich dopuścił się w ruchu drogowym. 68-letnia piesza trafiła do szpitala. Jej stan na tę chwilę nie zagraża życiu.

źródło: policja.pl (KWP w Łodzi)

Written by Magdalena Trusińska

4 komentarze

kierowca

Taa już widać jakie to było „potrącenie”. Jakieś porąbane babsko widocznie. Jak by przejechał taką starą babe samochodem to nic by z niej nie zostało, młody by miał kości połamane, widać jakaś mściwa.

dsds@gail.com

W sensie 68 letnie kobiety na rogatkach miasta? Nie przesadzajmy. Tak w ogóle jakim prawem w celi? Znowu przekroczenie uprawnień. Piesi mają nieograniczoną władze i prawo ich nie obowiązuje? Przestraszyła sie kobieta pracy silnika czy czego? W takim wieku….to cieni w głowie. Widząc ze kobieta powinna być już pod opieką. Jestem kierowcą, ustępuje pierwszeństwa pieszym ale starcze kobiety to zmora na drogach. Zero myslenia, zero przestrzegania przepisów. Dedykacje dla tych babć które dają młodym przykład przechodzenia na czerwonym oraz dla dziadzia który wpadł głową pod ciezarówke w Krakowskiej hucie i wylał zawartoś swojej głowy na jezdnie. Oczywiście przecież miał prawo…

kierownik

Będzie coraz gorzej bo nikt dzisiaj nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny.

fox

takich „mocarzy” to powinni wieszać na rogatkach miasta, coby świecili głupotą

Comments are closed.