Obok SUV-ów, które wciąż zyskują coraz większą popularność, auta miejskie są najchętniej wybierane zarówno przez klientów indywidualnych, jak też przedsiębiorców. Doceniane są ich kompaktowe gabaryty, oszczędne silniki i funkcjonalne wnętrza. Ich gama jest bardzo bogata, tym bardziej producenci muszą zadbać o szczegóły, które wyróżnią się wśród konkurencji. Czym wyróżnia się Peugeot 208?

Dynamicznym charakterem i niewielkimi wymiarami, dzięki czemu po zatłoczonym mieście porusza się sprawnie. Do tego ma ciekawe akcesoria umożliwiające personalizację zarówno sylwetki, jak i wnętrza.

Sylwetka 208-ki jest wyrazista, nowoczesna i lekko usportowiona. Szczególnie zadziorny jest przód auta – mocno opadająca maska, kocie światła i chromy wokół osłony chłodnicy.

W 208-ce świetnie sprawdzą się zarówno silniki diesla, jak i benzynowe. Łączy je efektywność, niskie spalanie i ograniczona emisja CO2.

Jednostki wysokoprężne BlueHDi oferowane są z technologią Stop & Start. System działa szybko i cicho. Z kolei silniki benzynowe to trzycylindrowe jednostki PureTech.

Zwinny charakter i niewielkie wymiary ułatwiają sprawne poruszanie się po zatłoczonych ulicach, niewielki promień skrętu przekłada się na łatwość manewrowania.

Na pokładzie 208-ki znajdują się inteligentne technologie, m.in. multimedialne ekrany dotykowe, funkcja Mirror Screen, łączność Bluetooth, nawigacja satelitarna i systemy wspomagające prowadzenie, parkowanie i hamowanie.

Wnętrze jest eleganckie i sterylne. Peugeot gra kształtami i formami, ograniczając przyciski i pokrętła do minimum.

Przestrzeń nie jest zbędnie zabudowana, za to dobrze zagospodarowana. Potęgują ją liczne schowki, które ułatwiają zachować ład.

Budowa foteli przednich umożliwiła zwiększenie miejsca z tyłu i przestrzeni bagażowej.

W nowej 208-ce na nowo zaprojektowano pozycję za kierownicą. Zadbano o intuicyjne rozwiązania, szczególnie na desce rozdzielczej, dzięki czemu kierowca ma w zasięgu ręki i oka wszystkie funkcje sterowania autem. Nie ma zatem wielu rozpraszaczy, jednak aby dostać się do niektórych funkcji, trzeba poklikać na ekranie dotykowym. Dodatkowo, tablicę zegarów umiejscowiono nad kierownicą, na linii wzroku kierowcy.

Z kolei kierownica jest zmniejszona, aby spotęgować wrażenie większej kontroli nad autem.

Miękkość zastosowanych materiałów wykończeniowych oraz dyskretne oświetlenie diodowe pozwalają delektować się spokojem i harmonią wnętrza.

Ceny pięciodrzwiowego Peugeota 208 zaczynają się od 55 000 zł.

Written by Magdalena Trusińska