Najmniejsze dziecko w rodzinie Volkswagena okazało się małym, zadziornym spryciarzem. A co najważniejsze, jadąc up!-em nie ma się wrażenia, że prowadzimy auto z segmentu A.

up! doskonale uzupełnił gamę Volkswagen, czego odzwierciedleniem jest rynek – up! jest coraz popularniejszy.

up! pomieści cztery rosłe osoby i piątej połowę lub dziecko oraz 250 litrów bagażu. Jeśli zabierzemy na pokład trzy dorosłe osoby (plus my czwarci, jako na miejscu kierowcy), każdy będzie miał swoją niezależną przestrzeń i miejsce.

VW up! ma charakterystyczną stylistykę, a dodatkowo można go spersonalizować, korzystając z bogatej oferty dodatków. Wśród opcji dostępny jest m.in. system nagłośnienia BeatsAudio o mocy 300 wat. A niebawem do oferty dołączy najmocniejszy silnik TSI osiągający moc 90 KM.

Nowy up! zyskał kilka nowych lub odnowionych elementów, m.in. zderzaki, dyfuzor z tyłu nadwozia, lusterka zewnętrzne z wbudowanymi kierunkowskazami po reflektory z diodami LED, które pełnią funkcję świateł do jazdy dziennej. Dzięki nim Volkswagen up! wygląda zupełnie inaczej.

Większą dynamikę i przyjemność z jazdy, obok dwóch znanych już silników benzynowych o mocy 44 kW/60 KM i 55 kW/75 KM, zapewnia dynamiczna jednostka napędowa 1.0 TSI (o mocy 66 kW/90 KM). Nowy trzycylindrowy silnik jest najmocniejszym spośród trzech dostępnych dla Volkswagena up! i pierwszym wyposażonym w turbosprężarkę. Nowy up! dostępny jest także jako e-up! w oszczędnej wersji z napędem elektrycznym (moc 60 kW/82 KM).

Inną nowością na pokładzie Volkswagena up! jest możliwość (w opcji) integracji smartfona z samochodem. Dzięki specjalnej aplikacji przygotowanej przez Volkswagena, po wpięciu smartfona w stację dokującą w konsoli środkowej i połączeniu go za pośrednictwem Bluetooth, smartfon staje się bankiem muzyki, nawigacją, trenerem ekonomicznej jazdy oraz komputerem pokładowym.

Nowy up! ma przestronne wnętrze i zapewnia bogaty wybór elementów służących indywidualizacji – obok nowych kolorów nadwozia, możliwości zamówienia dachu w kontrastowym kolorze, oryginalnych naklejek ozdobnych oraz kolorowych obręczy kół z lekkich stopów, można zamówić różne panele zdobiące wnętrze, a także różne wzory tapicerek. Ponadto Volkswagen po raz pierwszy oferuje model up! z multifunkcyjną kierownicą, automatyczną klimatyzacją Pure Air oraz z kamerą monitorującą obszar za samochodem.

Podstawowa wersja nowego up!’a kosztuje 36.390 zł.

źródło: VW

[Best_Wordpress_Gallery id=”25″ gal_title=”VW up!”]

Written by Magdalena Trusińska