Fantastyczna sprawa – być w stu procentach zgranym z autem, i to nowiutkim, do którego wsiadło się pierwszy raz. Skojarzenie z domem nie jest przypadkowe Przestrzeń, komfort, wygoda, luz, przyjemna atmosfera. W Fordzie Grand C-MAX brakuje jedynie wielkiego stołu, do którego chciałoby się zaprosić przyjaciół. Ale od początku.

ford c-max otwarte drzwiFord Grand C-MAX to bardzo rodzinne auto. Pomieści siedem osób. Przy czym każdy pasażer zajmuje duży, wygodny fotel, optymalnie dopasowany do każdej sylwetki. Fotel kierowcy, w testowanym modelu, wyposażono w praktyczne funkcje elektrycznego sterowania ustawienia fotela – to super ułatwienie i wygoda, wford c-max wnetrze przod którą warto zainwestować.

Miejsca we wnętrzu jest bardzo dużo. Ponad głowami jest ogromna przestrzeń – to zdecydowanie wóz dla dwumetrowych dryblasów. Panoramiczny, wielki dach dopełnia wrażenia wielkiego, przestronnego salonu. Wrażenie luksusu z kolei potęguje jasne, beżowe wnętrze. Kokpit i elementy wykończenia drzwi są co prawda z czarno-szarego plastiku, ale dobrze spasowanego i nie skrzypiącego podczas jazdy.

Ford jest wierny swojemu stylowi – niezmienne te same zegary z błękitnymi wskazówkami, niezmiennie ten sam panel dużym ekranem (dotykowym, wyraźnie wyświetlającym szczegóły), typowo fordowskie wloty powietrza i pokrętła. Czyli na bogato i kolorowo.ford c-max bok przodTo typowo rodzinne auto. Pasażerowie z tyłu mają do dyspozycji stoliki i duże kieszenie, brakuje jedynie schowków w drzwiach przesuwnych. Chowając środkowe siedzenie w drugim rzędzie siedzeń, zyskujemy za to płaską przestrzeń na sporych rozmiarów torbę.

Ford Grand C-MAX wyposażony jest w trzeci rząd foteli, która po schowaniu w podłodze daje 475 litrów przestrzeni bagażowej.ford c-max przod grill

Testowany Grand C-MAX wyposażony był w automatyczną skrzynię biegów – idealną do jazdy po zakorkowanym mieście. Fordowski dwulitrowy diesel o mocy 170 KM świetnie ciągnie ważącą ponad 1600 kg bryłę, z niemałym bagażem w środku. Do setki rozpędza się w 8,8 sekundy. Podczas ruszania można nawet doświadczyć wciśnięcia w fotel. Silnik reaguje momentalnie na wciśnięcie pedału gazu, i nawet przy prędkości 140 km/h czuć zapas mocy. Maksymalna prędkość Granda C-MAX to bowiem 205 km/h. Prędkość w tym aucie jest bardzo zdradliwa – bo w ogóle się jej nie czuje. Gdyby nie nierówności na drodze, nie sposób byłoby się zorientować, że jedziemy 140 km/h.

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”Ford Grand C-MAX”]

 

Written by Magdalena Trusińska

5 komentarzy

Jędrek 16

Oglądałem w TV fantastyczny film z cyklu”Megafabryki” z fabryki Forda.
Bardzo szczegółowo przedstawiono montaż Forda Mustanga.
Z zapartym tchem chłonąłem każdy ruch pracujących robotów i setki ludzi.
Chciałbym w przyszłości pracować w takiej fabryce.

ES

Bardzo wygodne auto dla rodziny szczególnie z maleńkim dzieckiem, przesuwane drzwi umożliwiają swobodny dostęp do fotelika samochodowego. Ma to też ogromne znaczenie podczas opuszczania auta na zatłoczonym parkingu.
Ciekawe pomysł fotografa na tło.
Szerokiej drogi.

Magdalena Trusińska

Owszem. Dostęp do wnętrza jest bardzo wygodny i szybki. Dziękuję 🙂

MMM

Witam serdecznie, czy jest mozliwosc otrzymania zdjecia zrobionego z wnetrza, zeby moc zobaczyc dach panoramiczny? Z gory bardzo dziekuje! Pozdrawiam.

Comments are closed.