Standard aut dostawczych od dawna zaspokaja potrzeby kierowców w równym stopniu względem wyposażenia, co użyteczności. Nie ma mowy o kompromisach, bo i oczekiwania przedsiębiorców są wyśrubowane. 

Auto do firmy musi być funkcjonalne i elastyczne jeśli chodzi o konfigurację oraz musi świetnie się prezentować.

Ford zadbał o wszystkie trzy aspekty wzorowo i tak powstał…

… Transit Van Trial z inteligentnym napędem 4×4 (AWD) to opcja dla przedsiębiorców, którzy potrzebują auta funkcjonalnego i niezawodnego, z mocnym i niezawodnym silnikiem wysokoprężnym 2.0 EcoBlue o mocy 185 KM. Wzbogacony jest o technologie takie jak: mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (mLSD).

Nie brakuje także technologii wspomagających prowadzenie i zwiększających bezpieczeństwo. Jest system wykrywania pieszych, który zahamuje za kierowcę, jeśli na drogę wtargnie pieszy, czujnik martwego pola oraz świetnie umieszczona kamera cofania.

Ten wielkolud świetnie zachowuje się w mieście – mimo swoich gabarytów jest zwinny i skrętny. Układ kierowniczy działa lekko i precyzyjnie. W trasie czuć zapas mocy, ale przy wyższych prędkościach w kabinie jest nieco za głośno. To jednak offroad jest jego przeznaczeniem. Układ AWD robi robotę – auto doskonale trzyma się nawierzchni, bez trudu pokonuje i amortyzuje nierówności.

Sylwetka Transita Van Trial 4×4 wyróżnia się unikalnym grillem z wielkim emblematem Ford, terenowymi oponami, 16-calowymi felgami.

Wnętrze jest wygodne i funkcjonalne; nie brakuje typowych dla Forda ozdobników, jak błyszczące chromowe obwoluty na kierownicy czy wokół pokręteł. Przestrzeń jest świetnie zaprojektowana, dzięki czemu jest wygodnie i intuicyjnie.

W kabinie vana są trzy miejsca z przodu. Duży fotel kierowcy i dwumiejscowa kanapa z osobnymi oparciami dla pasażerów. Siedziska są głębokie, a oparcia wysokie i dobrze wyprofilowane.

Written by Magdalena Trusińska