Peugeot 308 (5P) GT 1598 HYBRID 225 EAT8

Pojawienie się odmienionej trzeciej generacji Peugeota 308 może istotnie zmienić postrzeganie modelu. Stylistyka nadwozia „trzystaósemki” od samego początku była nowoczesna i plasowała model wśród jednych z bardziej designerskich, ale trzecia generacja przeszła samą siebie. Auto jest przepiękne. Ten klasyk w stajni Peugeota może śmiało konkurować z niejedną limuzyną, a to między innymi za sprawą kilku trików, które zastosował francuski producent.

Gros z nich znajdziemy we wnętrzu auta, ale równie imponująco prezentuje się nadwozie Peugeota 308. Wypunktujmy kilka z nich.

Po pierwsze, Peugeot i-Cockpit. Wchodząc do Peugeota 308 nie sposób nie zwrócić uwagi na ultra nowoczesne wykończenie deski rozdzielczej i na wysoką jakość zastosowanych materiałów. Ale to stanowisko kierowcy, kokpit robi największe wrażenie. Kierowca ma do dyspozycji zespół trójwymiarowych zegarów, 10-calowy cyfrowy wyświetlacz oraz kompaktową kierownicę z wbudowanymi przyciskami sterowania. W centralnej części deski umieszczono kolejny, 10-calowy dotykowy ekran HD. Ten łączy się z wyświetlaczem dotykowym, na którym znajdziemy m.in. przyciski nawigację, media czy opcje foteli. To opcja Peugeot i-Toggles – rozwiązanie nowatorskie i designerskie, a przy tym wygodne.

Po drugie, rząd pomocników. Peugeot 308 naszpikowany jest nowoczesnymi systemami ułatwiającymi i uprzyjemniającymi jazdę, a przy tym zwiększającymi jej bezpieczeństwo. Najciekawszym z nich jest pakiet Drive Assist 2.0, umożliwiający półautonomiczną jazdę. Nie mniej wygodnym, co bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wspomaganie parkowania z widokiem 360 stopni. Obraz wyświetlany na dużym ekranie jest bardzo wyraźny i szczegółowy. A co powiecie na system dalekosiężnego monitorowania martwego pola? Tę funkcję docenią w szczególności ci kierowcy, którzy mieli bliskie… zderzenia.

Po trzecie, jakość. Materiały użyte do wykończenia wnętrza są bardzo wysokiej jakości, a przy tym stylowe. Tu detale mają kluczowe znaczenie, bo dzięki starannemu wykończeniu kokpit, panel boczny, czy fotele stają się unikatowe.

Jakość w Peugeot 308 nabiera innego znaczenia podczas jazdy. Niebywały komfort zapewnia nagłośnienie HI-FI Premium FOCAL czy ambientowe oświetlenie LED. Tło, które zapewniają podczas podróży, także staje się piękne.

Podczas jazdy pasażerowie docenią również jakość powietrza. Dzięki systemom AQS i Clean Cabin możemy monitorować jakość powietrza w kabinie, a w razie konieczności je oczyścić.

Po czwarte, przepiękna sylwetka, obok której nie da się przejść bez zachwytu. Jest drapieżna, usportowiona i muskularna. Ozdobiona reflektorami Matrix LED, 18-calowymi diamentowanymi alufelgami, chromowaną osłoną chłodnicy, która sprawia wrażenie trójwymiarowości. Mocno zarysowane linie nadwozia sprawiają wrażenie ciągłego ruchu.

Po wtóre, ultra komfortowe wnętrze. Peugeot 308 jest nie tylko piękny, ale przede wszystkim bardzo komfortowy. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie podróżują na wygodnych fotelach.

A wszystko to pod nowym logo Peugeota.

Written by Magdalena Trusińska