Dealerzy Forda znaleźli nabywców na wszystkie przeznaczone dla Polski egzemplarze Mustanga Mach-E. Łącznie 220 egzemplarzy wkrótce wyjedzie na rodzime drogi. Największą popularnością cieszyła się wersja z napędem na wszystkie koła i baterią o zwiększonej pojemności. – Elektryczny Ford Mustang Mach-E spotkał się w Polsce z ogromnym zainteresowaniem. Pula przeznaczona na nasz rynek została wyprzedana zanim pierwsze egzemplarze trafiły do Polski – czytamy w komunikacie marki.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży i zanim pierwsze egzemplarze trafiły do Polski, nabywców znalazły wszystkie samochody. To łącznie 220 egzemplarzy. 75% to zamówienia na wersję z napędem na wszystkie koła i baterią o zwiększonej pojemności 98 kWh. Najwięcej klientów wybrała kolor Lucid Red. Najwięcej zamówień zebrano w Warszawie i okolicach (łącznie 50 szt.), Górnym Śląsku (26 szt.) i Trójmieście (25 szt.).

Sprzedażą Mustanga Mach-E zajmują się wyselekcjonowani dealerzy, którzy muszą spełniać podwyższone standardy w obszarach sprzedaży i serwisu. To m.in. specjalna strefa ekspozycyjna w salonie, zewnętrzna ładowarka dla aut EV, a w przypadku serwisu dedykowane wyposażenie i narzędzia do naprawy samochodów zelektryfikowanych oraz wykwalifikowana kadra w zakresie obsługi aut elektrycznych.

Nie mam wątpliwości, że znalezienie nabywców na całą dostępną pulę samochodów przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży to dla nas duży sukces. Mustang Mach-E reprezentuje nową wizję Forda, w której centralne miejsce zajmują samochody elektryczne – świetnie wyglądające, bogato wyposażone, z najnowszymi technologiami – powiedział prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska, Piotr Pawlak. Co ciekawe blisko 70% zamawiających Mustanga Mach-E stanowili nowi dla Forda klienci – dodał Piotr Pawlak.

Pierwsze oceny Mustanga Mach-E

  • niezwykle przestronny
  • atrakcyjna sylwetka przyciąga spojrzenia
  • świetne własności jezdne
  • niezwykła frajda z prowadzenia
  • bogate wyposażenie
  • jedno z najlepiej prowadzących się aut elektrycznych, oferujące zaskakująco daleki zasięg.

Technologie w pierwszym elektrycznym SUV-ie Forda

Model oferuje ogromny zasięg elektryczny do 610 km, możliwość napędu na cztery koła, korzystne ceny i najnowsze technologie. Całkowicie nowa platforma Mustanga Mach-E została opracowana przez specjalistów tak, aby w pełni zmaksymalizować osiągi auta, jakie wynikają z rozkładu masy i charakterystyki momentu obrotowego w pełni elektrycznego układu napędowego.

Dzięki nowej technologii Ford Power-Up, Mustang Mach-E jest pierwszym modelem Forda, który otrzymał bezprzewodową aktualizację oprogramowania. Umożliwia ona aktualizację prawie wszystkich modułów danych pojazdu. Oznacza to, że Ford może przez wiele lat stale dostarczać swoim samochodom nowe funkcje i ulepszenia jakościowe.

źródło: Ford

Written by Magdalena Trusińska