Ostatnio w rozmowie na temat kupna auta usłyszałam: „Skoda, nigdy w życiu. Żadnej Skody.” Pomyślałam: „Bredzi.” Zmieniłby zdanie, gdyby znał najnowsze modele Skody, zwłaszcza Skodę Rapid w wersji Sedan.

fot. skoda-auto.pl

fot. skoda-auto.pl

A tymczasem kupujemy auto. Szukamy auta wygodnego, oszczędnego, w miarę bezawaryjnego, a w razie potrzeby umożliwiającego niskokosztowe naprawy, przestronnego oraz pakownego. Nie musi być demonem prędkości, ścigaczem, ale warto, aby umożliwiało bezpieczne wykonywanie manewrów. Cena zakupu także nie jest bez znaczenia. Dysponujemy kwotą do 60 tys. zł.

Genialne wnętrze

Wyposażenie i styl to jedno – jedni będą chwalić jasną tapicerkę, inni kategorycznie będą tkwić w przekonaniu, że tylko ciemne wnętrze jest eleganckie i klasyczne. Nikt jednak nie zaprzeczy, że we wnętrzu panuje harmonia i elegancja. Rapid nie jest przesadnie ozdobiony pokrętłami i przyciskami – niezbędne funkcje są ukryte w eleganckich modułach. Kokpit jest bardzo spójny i stonowany. Skoda proponuje ponadto kilka ciekawych rozwiązań, które uprzyjemniają i ułatwiają jazdę.

fot. skoda-auto.pl

fot. skoda-auto.pl

Ale bezdyskusyjnym atutem wnętrza Rapida w wersji sedan jest pojemność auta i bagażnika. Najpierw liczby – 550 litrów przy rozłożonych wszystkich fotelach, a imponujące ok. 1500 litrów po złożeniu tylnych siedzeń. A teraz rzeczywistość – które auto pomieści bagaże dla dwóch osób na trzytygodniowe wakacje, do tego dwa rowery, sakwy i mnóstwo mniejszych pakunków. Duża pokrywa bagażnika otwiera się wysoko, umożliwiając załadowanie nawet niewymiarowych przedmiotów, do niemal nieograniczonej przestrzeni.

Bagaże, bagażami, ale pasażerowie też mają komfort podróżowania w przestronnym aucie – miejsca na nogi i głowę zarówno z przodu, jak i z tyłu jest bardzo dużo, a fotele są wygodne i dopasowują się do ciała. Umożliwił to szeroki rozstaw osi – 2,60 m. Tym samym projektanci zyskali 64-mm przestrzeń na kolana i 972-mm przestrzeń na głowę.

fot. skoda-auto.pl

fot. skoda-auto.pl

W Rapidzie znajdziemy także kilka ciekawych opcji, które uprzyjemnią i ułatwią podróżowanie, jak składana półka bagażnika, którą zamiast wyjmować z auta, możemy schować za oparciami tylnej kanapy, praktyczne haczyki w bagażniku umożliwiające zawieszenie toreb z zakupami, dzięki czemu nie będą się latały nam po całym kufrze, czy też zestaw trzech siatek w bagażniku przytrzymujących zakupy czy inne drobiazgi.

I kto by pomyślał, że sedan będzie tak pojemny. Wybierając auto rodzinne większość w pierwszej chwili pomyśli o kombi czy SUV-ie, a tymczasem warto przeanalizować wybór Skody Rapid w wersji sedan.

fot. skoda-auto.pl

fot. skoda-auto.pl

Świetne osiągi

Rapid z silnikiem 1.6 TDi o mocy 90 KM to jednostka bardzo elastyczna i bardzo ekonomiczna. Na jednym baku auto przejechało prawie tysiąc kilometrów, przy czym nie była to oszczędna jazda. Średnia prędkość oscylowała wokół 110 km/h, jednak na wybranych odcinkach auto jechało z prędkością ok. 150 km/h. Spalanie niewzruszone – na odcinku ok. 400 km – ustatkowało się na poziomie 4,2 km/h. Aż miło było patrzeć, jak wskazówka poziomu paliwa opada tak powoli.

fot. skoda-auto.pl

fot. skoda-auto.pl

Kuszące kształty kompaktowej limuzyny

Nie da się ukryć, że nowe Skody są bardzo eleganckie i całkowicie odróżniają się od modeli, które znamy jeszcze sprzed dekady. Rapid Sedan jest po prostu ładny. Projektanci stworzyli auto z charakterem, o dynamicznej linii nadwozia. Biorąc pod uwagę cenę (Rapid dostępny jest od 50 000 zł), wybierając Rapida otrzymujemy w rzeczywistości kompaktową limuzynę.

fot. skoda-auto.pl

fot. skoda-auto.pl

Podsumowując. Skoda Rapid Sedan to świetna propozycja dla tych, którzy szukają auto uniwersalnego. Rapid będzie doskonałym autem miejskim – wygodny i łatwy w prowadzeniu, stosunkowo niewielkich rozmiarów, zwrotne i skrętne. Genialnie też sprawdzi się jako auto rodzinne, w długich trasach – jest bardzo wygodne, oszczędne i pakowne. To także elegancka mini limuzyna, która może posłużyć jako auto służbowe. Jednym słowem – super auto, w dobrej cenie.

Written by Magdalena Trusińska