Renault Captur to osobowy crossover segmentu B produkowany od 2013 roku na płycie podłogowej czwartej generacji Clio.

Ceny Renault Captura zaczynają się od 58 500 zł. Cena szybko może jednak poszybować w górę, bo auto daje duże możliwości personalizacji.

Captur to typowy mieszczuch – kompaktowy, zwinny, zwrotny, a przy tym stylowy. Co go charakteryzuje? Oryginalne światła LED przednie i tylne w kształcie litery „C”, podkreślona osłona chłodnicy, obręcze kół ze stopu metali lekkich.

Co go również charakteryzuje, to dwukolorowe nadwozie. Auto przejmuje dzięki temu styl kierowcy, ale przede wszystkim zyskuje oryginalność i lekki wygląd.

Captur jest dość wysoki – spory prześwit umożliwia jazdę także w dziurawym terenie. A w takowym auto radzi sobie bardzo dobrze.

Wnętrze jest przestronne – fotele są duże i wygodne, przestrzeń między nimi pozwala na swobodny ruch, a duża liczba schowków pozwala za zachowanie ładu.

 

Wykończenie jest bardzo staranne. Widać to zwłaszcza na tapicerce oraz elementach wykończenia, np. na fotelach, czy wokół dużego wyświetlacza.

Zastosowane plastiki są dobrej jakości i przyjemne w dotyku.

Bagażnik liczy 377 litrów, ale po złożeniu siedzeń uzyskamy aż 1504 litrów. To sporo i wystarczająco dużo, jak na miejskiego crossovera.

Captura prowadzi się naprawdę dobrze – zarówno w mieście, jak też w trasie na autostradzie. W mieście jest zwinny, w trasie mocny i pewny.

 

To świetna propozycja dla tych, którzy potrzebują auta do miasta. Jeśli zajdzie potrzeba, doskonale sprawdzi się w trasie.

Written by Magdalena Trusińska