Renault Captur to świetny crossover – mistrz dynamicznej jazdy w miejskiej dżungli. Druga generacja zabłysnęła jeszcze jaśniej wprowadzając do oferty model z napędem hybrydowym.

Jednostka w mieście zdaje egzamin celująco – można polegać w 100 proc. na elektrycznym napędzie, który umożliwia jazdę do 65 km na jednym ładowaniu. Z kolei w trasie kierowca nie musi przejmować się brakiem dostępności ładowarek a cieszyć benzynowym silnikiem o mocy 92 KM.

Elektryczny napęd o mocy 67 KM pozwala na osiągnięcie prędkości 135 km/h. Moment obrotowy układu hybrydowego wynosi 300 Nm. Captur wyposażony jest w akumulator o pojemności 9,8 kWh oraz układ rekuperacji z generatorem o mocy 25 kW. Jego naładowanie do pełna zajmuje ok. 3 godzin. Można go także załadować w trakcie jazdy, zwiększając odzyskiwanie energii dzięki trybowi „B-Mode” automatycznej skrzyni biegów.

Auto startuje wyłącznie na napędzie elektrycznym – czuć wówczas moc i zrywność. Co ważne, Captur nie straci jej nawet przy wyższej prędkości. Po cichym starcie będzie na benzynę reaguje równie szybko i dynamicznie, dając niemałą frajdę z jazdy.

MULTI-SENSE oferuje możliwość personalizacji Captura. Do wyboru są trzy tryby prowadzenia i osiem kolorów oświetlenia wnętrza.

Sylwetka Captura jest nowoczesna, usportowiona i dynamiczna. Auto nawet na parkingu zdaje się być w ruchu. Świetnie prezentują się tylne światła w kształcie bumerangów, czarne elementy wykończenia nawiązujące do aut terenowych i uniesiony, umięśniony przód auta.

Wnętrze to kwintesencja dobrego smaku i wygody. Duża, kolorowa przestrzeń, stylowe dodatki, świetnej jakości materiały i komfortowe rozwiązania sprawiają, że w Capturze chętnie spędzimy długie godziny. A w drogę możemy zabrać niemało – bagażnik ma pojemność 536 litrów.

Jak już rozsiądziemy się w wygodnych fotelach, nacieszymy przestrzenią wokół, uwagę przykuje kokpit high-tech z dotykowym ekranem multimedialnym o przekątnej 9,3’’, lekko zwróconym w kierunku kierowcy. Wyświetla on stacje ładowania na mapie czy zużycie i pozyskiwanie energii; ale możesz też na nim zaprogramować sposób ładowania akumulatora czy temperaturę w kabinie.

Standardem w autach jest cyfrowy wyświetlacz zegarów o przekątnej – ten w Renault Captur ma 10,25” i można go w pełni spersonalizować. Może wyświetlać nawigację, informacje o przepływie energii czy zasięg.

Świetnie prezentuje się też konsola pływająca z futurystyczną dźwignią zmiany biegów „e-Shifter”.

Written by Magdalena Trusińska