Firmy adaptujące auta użytkowe zapewniają, że w każdym samochodzie są w stanie wykonać dowolną zabudowę specjalistyczną czy mobilny warsztat. Równie ważna, jak nie ważniejsza jest jednak baza – sprawdzone modele aut dostawczych gwarantują bowiem komfortowe i bezawaryjne użytkowanie. W czołówce niezmiennie pozostaje Renault, którego Master deklasuje konkurencję.

Mastera nie trzeba nikomu przedstawiać. Model produkowany jest od 1981 r. To wielofunkcyjne auto, największe w gamie aut użytkowych Renault. Dostępny jest w wersji furgon i kontener, w dziewięciu różnych wymiarach. Zdecydowanie popularniejszy jest furgon, którego ceny zaczynają się od 124 500 zł.

Pod maską Mastera w wersji furgon pracuje silnik 2.3 dCi o mocy od 130 do 165 KM – jednostka ofertuje zwiększony moment do 380 Nm i niskie spalanie poniżej 12 l/100 km.

Master furgon dysponuje trzema lub siedmioma miejscami w kabinie, a minimalna objętość ładunkowa wynosi 8 m3. Dostępny jest z napędem przednim lub tylnym, w siedmiu różnych wymiarach:

  • długość od 5075 do 6875 mm
  • wysokość od 2307 do 2808 mm
  • objętość od 8 do 17 m3.

Do przestrzeni ładunkowej prowadzą boczne drzwi przesuwne i drzwi tylne. Dostęp do paki ułatwia niski prób załadunkowy. Ponadto Master może pochwalić się wyższym dopuszczalnym naciskiem na tylną oś, o 500 kg większą możliwością holowania, dopuszczalną masą całkowitą DMC od 3,5 t do 4,5 t oraz wieloma możliwościami adaptacji.

Personalizacja Mastera

Renault Master w rękach firmy Pronar nabiera zupełnie nowego charakteru. Zabudowa warsztatowa Pronara z modułową konstrukcją bott vario3 robi mocne wrażenie – przestrzeń ładunkowa od podłogi po sufit wypełniona jest regałami, szafkami, szufladami, skrytkami, skrzyniami, uchwytami, a także narzędziami i przestrzenią roboczą.

System jest świetnie spasowany, ergonomiczny, a ponadto pozostawia możliwość własnej aranżacji. Przestrzeń jest dodatkowo doświetlona, aby łatwiej móc eksplorować zabudowę. Co najważniejsze, można liczyć na kompletną personalizację, z zachowaniem najwyższego stopnia bezpieczeństwa i wykorzystaniem profesjonalnego osprzętu.

Całość wygląda profesjonalnie, ale też jest bardzo estetyczna i świetnej jakości.

Written by Magdalena Trusińska