Volkswagen osiągnął mistrzostwo wypuszczając na rynek Arteona. To aktualnie najpiękniejsze auto, i to nie tylko w swojej klasie średniej-wyższej. Arteon ma szansę stać się limuzyną nie tylko roku 2017, ale i całej dekady. 

Sylwetka Arteona jest śliczna – lekka, mocna, dynamiczna, zadziorna i bardzo elegancka. Nadwozie typu liftback zaczerpnęło to co najlepsze z wzorowego Passata CC.

Wydłużona sylwetka, w połączeniu z mocno opadającym tyłem i chromowanymi listwami ciągnącymi się wzdłuż linii bocznej, wygląda naprawdę imponująco.

Najbardziej wyrazisty jest przód – szeroki i agresywny, zapowiada dużą moc pod maską.

I faktycznie nie zawodzi. Volkswagen Arteon z silnikiem 2.0 TDI osiąga moc 190 KM (140 kW). To wystarczy, aby Arteon szybko i elastycznie przyspieszał. Pomaga mu w tym automatyczna skrzynia biegów DSG7.

Adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC pozwala z kolei dopasować styl do preferencji kierowcy. Tak jak humor bywa zmienny, tak Arteon podczas jazdy będzie albo sportowy, albo komfortowy, normalny, albo osobisty. A poważnie, regulacja zawieszenia DCC zareaguje na rodzaj nawierzchni i sytuację na drodze, zapewniając wysoki poziom komfortu i optymalną dynamikę.

Wnętrze Arteona często porównywane jest do Passata. Zarzuca się mu przy tym mało świeżości. Niesłusznie, bo to co jest największym atutem Volkswagenów to panujące we wnętrzu ład i harmonia.

W testowanym Arteonie brakowało jedynie jasnego wykończenia. Drobne akcenty, jak zegar analogowy w centralnej części deski rozdzielczej i kratki wlotu powietrza rozmieszczone w poziomej linii wzdłuż kokpitu, są smaczną wisienką na torcie.

We wnętrzu na pewno nie zabraknie przestrzeni. Przestrzeń jest ogromna. Każdy ma dużą swobodę ruchu.

Duże fotele ergoComfort są przyjazne dla kręgosłupa. W opcji możemy wybrać 14-kierunkową regulację z funkcją masażu i pamięci ustawień, a w połączeniu z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa i dużą ilością miejsca na nogi i ponad głową, mamy jedno z wygodniejszych aut na rynku.

Okna bez ramek są typowe dla nadwozia typu fastback. A Arteonie prezentują się bardzo elegancko.

Do dyspozycji mamy naprawdę ogromną przestrzeń bagażową i bardzo wygodny do niej dostęp.

Bagażnik o pojemności 563 litrów w zestawieniu z funkcją EasyOpen pozwoli wygodnie spakować bagaż na długi urlop dla calej rodziny. Klapa bagażnika otwiera się za sprawą ruchu nogą przy tylnym zderzaku, a zamyka po wciśnięciu przycisku, za sprawą funkcji opóźnionego elektrycznego zamykania.

Volkswagen Arteon w wersji Elegance kosztuje od 147 290 zł. W cenie otrzymamy m.in.:

  • tylne światła w technologii LED z dynamicznymi kierunkowskazami
  • reflektory dzienne, mijania i drogowe w technologii LED
  • system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania City
  • podgrzewane siedzenia przednie.

Written by Magdalena Trusińska