Mijając Citroena na ulicy nie trzeba widzieć szewronu, aby mieć pewność, że to auto z Paryża. Bryły francuzów są bardzo charakterystyczne, a C3 jest topowym modelem w rodzinie.

Ten hatchback ma unikalny design i inspirujący wygląd. Kompaktowe wymiary (3996 mm długości, 1740 mm szerokości,  1470 mm wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 2540 m) plasują C3 wśród liderów miejskich.

Citroen C3 od zawsze był dość charakterystycznym autem, jednak najnowsza generacja C3 jest jeszcze bardziej wyrazista – nawiązuje trochę do sylwetki SUV-a, trochę do sportowego, dynamicznego auta, a przede wszystkim do designerskiej natury francuzów.

Ogromną zaletą Citroena C3 jest możliwość personalizacji kolorystycznej – nadwozie może być bowiem dwukolorowe, a jego ozdobą mogą być panele airbump. Łącznie jest aż 97 możliwych konfiguracji nadwozia, cztery kolory dachu, trzy odcienie wykończenia wnętrza plus obręcze kół. Dotychczasową gamę kolorów (Noir Perla Nera, Gris Acier, Gris Platinium, Sable i Blanc Banquise) uzupełniają dwa nowe lakiery − Rouge Elixir i Spring Blue. Na dachu z kolei można wybrać jeden z trzech wzorów: Rouge, Émeraude lub Techwood?

W standardzie C3 wyposażona jest w potrójną linię przednich świateł – ledowy pas świateł dziennych, reflektory i na dole światła przeciwmgielne.

Unikalne jest również wnętrze, ale to co najlepiej charakteryzuje przestrzeń C3 to komfort. Wnętrze jest ultra wygodne i bardzo gustowne.

Jak tylko zasiądziemy za kierownicą poczujemy doskonale wygodne fotele – ze wzmocnionym oparciem i podparciem lędźwiowym – które zapewniają wysoki komfort, a także optymalną pozycję za kierownicą. Pikowana tapicerka w graficzne wzory prezentuje się designersko.

Citroën Advanced Comfort to projekt przytulnego, funkcjonalnego wnętrza oraz zastosowane rozwiązania gwarantujące odprężający klimat podróży. Co konkretnie? Amortyzujące nierówności nawierzchni zawieszenie, wysokiej klasy izolacja akustyczna, zapewniająca idealne wyciszenie i wspomniane fotele.

Citroën C3 doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji. Zaprojektowany jest w taki sposób, aby eksploatacja była wygodna i intuicyjna. W sprytny sposób zaprojektowano schowek centralny, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń z przodu. W kabinie znajdziemy także obszerny schowek przed pasażerem o pojemności 6,25 l. Przednie drzwi Nowego Citroëna C3 wyposażono w duże kieszenie. A bagażnik mieści aż 300 litrów.

„C Trójka” wyposażona jest w bardzo komfortowe, acz nieco sztywne zawieszenie. Do tego tuzin systemów wspomagających prowadzenie i ułatwiających codzienną eksploatację. Codzienną eksploatację ułatwią m.in. systemy: wspomagania parkowania przodem, awaryjnego hamowania, asystent awaryjnego hamowania i ruszania na wzniesieniach czy alarm nieuwagi kierowcy.

Jedną z propozycji silnikowych jest 110-konna benzynka 1.2, współpracująca z automatyczną, sześciobiegową skrzynią. Propozycja doskonała do miasta – bo ekonomiczna i wystarczająco dynamiczna do pokonywania miejskich zakrętów.

Written by Magdalena Trusińska