Nie znam drugiego auta, które wzbudzałoby tyle emocji i niedowierzania. To jest Fiat? Pytali mnie z niedowierzaniem kierowcy. Tak, to jest Fiat, i to nie byle jaki. To Fullback, z linii Professional Fiata – profesjonalny pick-up, mocny, zwinny i stylowy.

Sylwetka Fullbacka jest bardzo nietypowa, acz charakterystyczna dla wielkich, amerykańskich pick-upów. Bardzo masywna, muskularna, z mocno zaznaczonymi akcentami i wieloma ozdobnikami. Siedzi się wysoko i wygodnie. Do takiej pozycji trzeba się jednak przyzwyczaić – kierowca czuje co prawda bezpiecznie, ale obserwowanie drogi zza tak ogromnej maski ma się nijak do zwykłej osobówki.

Fiat Fullback dostępny jest w wersjach dwu- i czterodrzwiowej.

Przednie zawieszenie z podwójnymi wahaczami typu A i drążkiem stabilizatora zapewnia stabilizuje auto na drodze i w terenie. Sztywna oś tylna z wielostopniowymi resorami piórowymi daje z kolei przyczepność, stabilność i komfort podczas jazdy bez ładunku, jak i z pełnym obciążeniem.

Wnętrze jest nietypowe, jak na Fiata – chociaż widać nawiązania do różnych członków rodziny.

Fullback dostępny jest zarówno z 6-stopniową manualną, jak i 5-stopniową automatyczną skrzynią biegów. To jeden z pierwszych pick-upów na rynku z aluminiowym blokiem silnika, który łączy maksymalną lekkość z maksymalną mocą. Maksymalna masa ciągniętej przyczepy może wynieść do 3100 kg.

Elektroniczny selektor trybu napędu 4WD umożliwia dystrybucję momentu obrotowego między przednią i tylną oś (dostępny w wersji LX). Dostępne są cztery tryby przeniesienia napędu.

  1. 2WD HIGH RANGE – zapewnia cichszą pracę i mniejsze zużycie paliwa podczas jazdy w normalnych warunkach drogowych;
  2. 4WD HIGH RANGE – dostępny przy prędkości do 100 km/h, rozdziela moment obrotowy między przednią a tylną oś za pomocą centralnego mechanizmu różnicowego ze sprzęgłem wiskotycznym. To rozwiązanie gwarantuje bezpieczną jazdę na śliskiej nawierzchni;
  3. 4WD HIGH RANGE Z BLOKADĄ CD – z blokadą centralnego mechanizmu różnicowego. Zapewnia równomierne rozłożenie mocy pomiędzy przednie i tylne koła co wpływa na lepszą przyczepność i zwrotność pojazdu na drogach nieutwardzonych, błocie lub śniegu;
  4. 4WD LOW RANGE Z BLOKADĄ CD – z blokadą centralnego mechanizmu różnicowego i reduktorem skrzyni biegów. Reduktor skrzyni biegów zapewnia wyższy moment obrotowy, który przekazywany jest na koła, co umożliwia poruszanie się pojazdu w ekstremalnych warunkach terenowych: ułatwia pokonywanie stromych wzniesień i zjazdów, a także głębokiego śniegu, błota i piasku.

Fullback z podwójną kabiną mierzy niecałe 5,3 metry długości i 1,8 metra szerokości. Z kolei wymiary skrzyni ładunkowej to: długość 1,5 m, szerokość 1,4 m, wysokość progu załadunkowego 0,8 mm. Masa ciągniętej przyczepy może wynieść do 3100 kg.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Written by Magdalena Trusińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.