Nowy Peugeot e-208 zdobył tytuł „Elektrycznego samochodu roku” podczas portugalskiej gali rozdania nagród 14. edycji konkursu „Best of Technology”, zorganizowanej przez magazyn Exame Informática.

Pierwszy w pełni elektryczny Peugeot otrzymał portugalską nagrodę przyznawaną przez redakcję prestiżowego magazynu Exame Informática poświęconego innowacjom, nauce i nowym technologiom.

Redakcja doceniła wyrazistą stylistykę modelu PEUGEOT e-208, przyjemność i komfort jazdy oraz technologie, w które jest on wyposażony. Wszystkie te cechy zapewniają wysoką wartość dodaną nabywcom samochodu, który wyróżnia się niezrównaną jakością, nowatorskimi rozwiązaniami i niezawodnością.

Nagrody zostały wręczone 18 listopada 2020 r. podczas gali z okazji 25-lecia magazynu.

Nagroda jest wyróżnieniem dla naukowców, których osiągnięcia nie są jeszcze szeroko znane opinii publicznej oraz koncepcji weryfikowanych na uczelniach wyższych i w przedsiębiorstwach, które przyczyniają się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Kapituła konkursu przyznaje nagrody najlepszym produktom i wiodącym producentom w następujących kategoriach: Ludzie, Innowacje, Zrównoważony rozwój, Aplikacje/Platformy, Marka Narodowa, Marka smartfona, Marka komputerowa oraz Produkt Roku. W poprzednich edycjach najwyższe laury przyznano takim spółkom i rozwiązaniom, jak Farfetch, Huawei, Tesla, Google czy WeDo Technologies.

źródło: Peugeot

Written by Magdalena Trusińska