Temat nie jest związany z motoryzacją, ale jest na tyle bulwersujący, że postanowiłam go opublikować. Znęcanie się nad zwierzętami jest niestety bardzo powszechne. Niby jesteśmy coraz bardziej świadomi, ale nadal zdarza się, że przymykamy oko na bicie psów przez właścicieli, czy krępowanie ich na krótkich łańcuchach. Do mediów trafia ledwie promil takich spraw, podobnie jak na wokandę. Ilu katów zwierząt faktycznie trafia do więzienia? Ilu ponosi odpowiedzialność?

Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na początku marca pozostawił w lesie przywiązaną do drzewa sukę, a przy niej sześć szczeniąt. 59-letni mieszkaniec Lublińca usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grożą mu trzy lata więzienia.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Prawie miesiąc lublinieccy kryminalni szukali oprawcy, który na początku marca przywiązał do drzewa sukę i pozostawił ją wraz z sześcioma szczeniakami, z których tylko dwa przeżyły. Zebrany przez śledczych materiał pozwolił na ustalenie danych i zatrzymanie sprawcy, którym okazał się 59-letni mieszkaniec Lublińca. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania w czwartek. Pijany, trafił do policyjnego aresztu.

W piątek policjanci postawili mu zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz 3 lata więzienia.

źródło: KWP Katowice

Written by Magdalena Trusińska

1 Comment

Kociara

Jeśli kochasz zwierzęta, szczególnie koty, możesz przekazać swój 1 % podatku Fundacji Jokot.
KRS 0000376604.
Nikt nie kocha człowieka tak jak zwierzęta.

Comments are closed.