Sojusz motoryzacyjny Renault-Nissan-Mitsubishi ogłosił otwarcie Centrum Dystrybucyjnego w Melbourne w Australii.

To pierwszy wspólny magazyn części i akcesoriów sojuszu, który w 2017 roku sprzedał ponad 10,6 miliona pojazdów na całym świecie. Magazyn utworzono w celu maksymalizacji produktywności i sumienności realizacji zamówień.

Obiekt stanie się głównym magazynem części dla krajowej sieci dystrybucyjnej Renault, Nissan i Mitsubishi Motors, a także będzie obsługiwał markę INFINITI, która wchodzi w skład Sojuszu.

Centrum dystrybucji zbudowano na przedmieściach Melbourne w Truganina, między portem morskim a lotniskiem. Obiekt ma bezpośredni dostęp do wszystkich najważniejszych dróg, liczy ponad 37 000 metrów kwadratowych i jest częścią CEVA Logistics – największego centrum logistycznego na półkuli południowej.

W magazynach Narodowego Centrum Dystrybucji znajduje się ponad 90 000 różnych części. Centrum codziennie obsługuje transport jedenastu kontenerów morskich, a także przesyłek lotniczych i dystrybucji lokalnej. Przez centrum przechodzi 2500 sztuk części każdego dnia, podczas gdy osiem podwójnych transporterów B dostarcza ponad 8500 części bezpośrednio do dealerów. Magazyny mogą pomieścić około 100 000 części i akcesoriów. W skład Centrum wchodzi 677-metrowe pomieszczenie, a na miejscu zatrudnionych jest ponad 90 osób.

To jeden z pierwszych z sześciu budynków Green Star w Australii – posiada zamontowany na dachu system solarny, który zapewnia stałe źródło energii odnawialnej, oświetlenie LED z czujnikami ruchu i natężenia światłą, systemy przeciwpożarowe wczesnego ostrzegania oraz system umożliwiający wykorzystanie wody deszczowej w łazienkach i do nawadniania ogrodu.

Wykorzystuje też najnowsze technologie i procesy produkcyjne umożliwiające szybką i sprawną dystrybucję części samochodowych i akcesoriów. Centrum posiada wydzielony obszar do przechowywania niebezpiecznych substancji, takich jak oleje, płyny transmisyjne i hamulcowe, a 10 doków kontenerowych pozwala na przechowywanie dużych ilości przesyłek przychodzących i wychodzących.

Narodowe Centrum Dystrybucji Sojuszu rozpocznie działalność w lipcu 2018 roku.

Groupe Renault, Nissan Motor Company i Mitsubishi Motors tworzą największy na świecie sojusz w branży motoryzacyjnej – RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI. Jest to trwające najdłużej i najbardziej wydajne międzykulturowe partnerstwo w przemyśle samochodowym. W 2017 r. partnerzy sprzedali łącznie 10,6 miliona samochodów w prawie 200 krajach. Firmy należące do sojuszu koncentrują się na współpracy i maksymalizacji synergii w celu zwiększania swojej konkurencyjności. Współpracują one także z innymi grupami z branży motoryzacyjnej, takimi jak Daimler w Niemczech i Dongfeng w Chinach. Strategiczny sojusz jest branżowym liderem w dziedzinie pojazdów bezemisyjnych oraz rozwija najnowocześniejsze technologie, planując zaoferowanie autonomicznej jazdy, opcji łączności oraz innych usług w szerokiej gamie przystępnych cenowo modeli.

 

Written by Magdalena Trusińska