Na mapie fotoradarowej Mazowsza pojawiły się nowe miejsca objęte automatyczną kontrolą prędkości. Na warszawskim odcinku trasy S8 kierowców kontrolują już odcinkowe pomiary prędkości. Czy nakłonią kierowców do zdjęcia nogi z gazu i poprawią bezpieczeństwo na s-ósemce?

Po zakończonych testach, 23 listopada, ruszyły kontrole na trasie S8 z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości. Kontrole prowadzone są na dwóch odcinkach:

  • między ul. Łabiszyńską w Warszawie a ul. Szpitalną w Markach
  • między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego.

Pomiary są prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8. Na kontrolowanych odcinkach pojazdy osobowe mogą poruszać się z prędkością do 120 km/h, a ciężarowe z prędkością do 80 km/h.

Zainstalowano 30 kamer, które kontrolują łącznie 14 km trasy S8.

Na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu pojazdu z kontrolowanego odcinka drogi system automatycznie określi jego średnią prędkość. Funkcjonalność systemu umożliwi przyporządkowanie do pojazdu, którym przekroczono prędkość, szeregu danych, w tym m.in. miejsca, daty i czasu pomiaru, długości odcinka pomiarowego, maksymalnej dozwolonej prędkości. Zastosowane rozwiązania umożliwią rejestrację wysokiej jakości zdjęć także w porze nocnej. Zarejestrowane zdjęcia będą przesyłane online do systemu centralnego CANARD.

Koszt montażu urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości na trasie S8 wyniósł blisko 4 mln zł.

O prowadzonych pomiarach kierowców informują odpowiednie znaki.

Written by Magdalena Trusińska

3 komentarze

Michał

Są już pierwsi kierowcy z mandatami za przekroczenia prędkości na S8.

Ella 195

Nie ma dnia, żeby na S8 nie było kolizji. Zdarzenia mają tragiczne skutki.
Dobrze, że kontroluje się odcinek warszawski.
Poskromi się szczególnie szalonych tirowcow.

Comments are closed.